6 października 2022 r., w godz. 9.00-13.30. Samorząd Województwa Mazowieckiego zorganizuje konferencję pn. „Profilaktyka i wczesne rozpoznawanie uzależnień behawioralnych wśród dzieci i młodzieży”.
Celem wydarzenia, tak jak w poprzednich edycjach Mazowieckiego Przeglądu Zdrowia Publicznego, jest zwrócenie uwagi różnych środowisk na istotne problemy zdrowotne mieszkańców Mazowsza. Tematyka konferencji będzie obejmować takie zagadnienia jak: rodzaje i charakterystyka uzależnień behawioralnych, psychiatryczne konsekwencje uzależnień wśród dzieci i młodzieży, możliwości przeciwdziałania oraz informacje gdzie można otrzymać fachową pomoc.
Konferencję poprowadzi Pani Doktor Anna Mosiołek – specjalista psychiatrii, psychoterapeuta, specjalista terapii środowiskowej, wykładowca Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Prelegentami podczas wydarzenia będą specjaliści pracujący m.in. w podmiotach podległych Samorządowi Województwa Mazowieckiego, którzy tematem uzależnień behawioralnych zajmują się na co dzień, dlatego od strony praktycznej przedstawią słuchaczom jak wygląda ich doświadczenie w pracy z młodymi pacjentami, którzy borykają się z problemem uzależnień behawioralnych.
Informacje organizacyjne:
- miejsce: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, ul. Jagiellońska 26, 03-719 Warszawa (sala konferencyjna; parter);
- uczestnikami konferencji mogą być osoby z kadry pedagogicznej, pracownicy socjalni, rodzice/opiekunowie dzieci a także wszystkie osoby zainteresowane problematyką wydarzenia;
- organizator zapewnia profesjonalną kadrę prowadzącą wykłady;
- udział w konferencji jest bezpłatny;
- ilość miejsc jest ograniczona, o uczestnictwie w konferencji decyduje kolejność prawidłowo wypełnionych zgłoszeń.
W celu zgłoszenia udziału w konferencji prosimy o wypełnienie i przesłanie skanu karty zgłoszeniowej na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 23 września 2022 r.
Kontakt:
Departament Zdrowia i Polityki Społecznej
tel.: 22 59 79 900
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.